دانلود پرستاشاپ فارسی : آخرین نسخه

Started By دانوش, Apr 01 2014 12:32 AM

2 پاسخ برای این موضوع
دانوش

  مدیر پروژه

 • مدیر کل
 • 578 محبوبیت
 • 5188 ارسال

ارسالی 01 April 2014 - 12:32 AM

به نام خدا
بالاخره انتظارها به پایان رسید و نسخه 1.6 فروشگاه ساز پرستاشاپ آماده شد. خوشحالیم که با ایجاد تحولات گسترده در بومی سازی اسکریپت های متن باز اکنون میتوانیم سریع ترین بومی سازی را ارایه کنیم و خرسندیم که امروز میتوانیم ادعا کنیم پشتیبان واقعی کاربران پرستاشاپ هستیم.
در این نسخه سعی شده بهترین ترجمه، بهترین راست چین سازی و بهترین بومی سازی ارایه شود. هرچند هیچگاه ادعا نکردیم بدون نقص هستیم و کاری کاملا بدون نقص ارایه می کنیم. با ابن حال اگر پرستاشاپ را با اسکریپت های متن بازی که سال هاست بومی می شوند (حتی جوملا یا وردپرس که استفاده گسترده ای دارند) مقایسه کنید، کیفیت بومی سازی کاملا مشهود است.

تفاوت نسخه اصلی و نسخه پارسی

پرستاشاپ فارسی برای اولین بار با تیم اصلی پرستاشاپ (Prestashop.com) همراه شده تا بومی سازی را در مبدا پیاده سازی کند و تا حد ممکن بومی سازی را سرعت بخشد. در زیر با توضیح تفاوت هایی که توسط تیم پرستاشاپ پارسی ایجاد شده ذکر می شود که کدام تغییرات در نسخه اصلی گنجانده شده و یا خواهد شد:

1. راست چین سازی و فارسی سازی نصب پرستاشاپ: مراحل نصب پرستاشاپ کاملا فارسی و راست چین شده. زبان فارسی به عنوان یکی از زبان های رسمی به بسته نصب اصلی هم افزوده شده و راست چین سازی نصب به طور پیش فرض در مبدا انجام شده و توسط پرستاشاپ تایید شده.

2. محصولات نمونه فارسی: محصولات نمونه و داده هایی که به صورت پیش فرض همراه پرستاشاپ نصب می شوند ترجمه شده تا کار طراحان قالب و یا توسعه دهندگان ماژول کمی آسان تر باشد و در محیطی پارسی ماژول ها و قالب ها را آزمایش کنند. همچنین فروشگاه داران عزیز می توانند بعد از نصب محیطی کاملا فارسی را ببینند و امکانات را بررسی کنند. این تغییرات هم تایید شده و از سایت اصلی ارایه می شود.

3. پارسی سازی و راست چین سازی بخش مدیریت: پارسی و راست چین سازی بخش مدیریت بسیار دقیق و با حساسیت انجام شده. به دلیل این که پرستاشاپ سعی کرده تا حد امکان از استایل های inline خودداری کند، راست چین سازی هم قدری ساده تر شده. با مذاکره با پرستاشاپ فرانسه برخی از راست چین سازی های ما تایید شدند، همچنین راست چین ساز خودکار استایل های اینلاین با jQuery که توسط بنده طراحی و پیاده شده هم تایید شده و در نسخه 1.6.0.6 به بعد به پرستاشاپ افزوده شده است.
به دلیل استفاده از sass راست چین سازی نسخه اصلی موجود در prestashop.com کامل نیست. بنابراین کامل ترین راست چین سازی فقط در این سایت و از طرف پرستاشاپ پارسی برای ایرانیان ارایه می شود.

4. پارسی و راست چین سازی بخش فروشگاه: پارسی سازی بخش کاربری هم تا حد امکان دقیق و با ظرافت انجام شده. قالب کاملا ریسپانسیو است و راست چین سازی هم در دستگاه های مختلف آزمایش شده و مشکلی ندارد. ترجمه هم تا حد امکان دقیق و کامل است. در آینده این تغییرات در نسخه اصلی (Prestashop.com) افزوده خواهد شد ولی اکنون فقط در نسخه پارسی وجود دارد.

5. تقویم جلالی (هجری شمسی): در بیشتر بخش ها تقویم جلالی جایگزین تقویم شمسی شده. در بخش کاربری و هنگام ثبت نام تاریخ تولد شمسی است ولی به طور دقیق به میلادی تبدیل شده و در دیتابیس ذخیره می شود. تمام تاریخ های سفارشات، ثبت نام مشتریان، تاریخچه سفارشات و ... به شمسی نمایش داده می شوند. حتی ماژول هایی که در آینده نصب می کنید اگر به طور استاندارد نوشته شده باشند به صورت شمسی نمایش داده خواهند شد.
در نسخه 1.6 برای اولین بار تمامی datepicker ها (ورودی های تاریخ که به صورت تقویم نمایش داده می شوند) به شمسی است و می تونید به هر دو صورت میلادی و شمسی تاریخ را وارد کنید. هم در بخش فیلتر جداول مثل سفارش ها و هم ایجاد بن تخفیف یا قیمت ویژه و هم در بخش آمار امکان وارد کردن تقویم شمسی و یا انتخاب به صورت تقویمی ممکن است.

6. ترجمه: همانطور که در جریان بودید سیستم ترجمه پرستاشاپ با تلاش تیم پارسی به طور کامل تغییر کرده و به سیستم دیگری منتقل شد. از طرفی دست سودجویان در ترجمه بسته شد و امکان مشارکت عمومی در ترجمه فراهم شد. خوشحالیم که زبان فارسی اولین زبانی بود که ترجمه آن کامل شد و در کنار زبان های اصلی قرار گرفت. در حال حاضر ترجمه پرستاشاپ نزدیک به 100 درصد است.

7. ترجمه ایمیل: با توجه به این که در نسخه جدید بسته زبان هنگام نصب از سایت اصلی دریافت می شود در حال حاضر مولدهای ایمیل پرستاشاپ توسط بنده اصلاح و در اختیار پرستاشاپ قرار گرفته است. بنابراین تمامی ایمیل های پرستاشاپ برای تمامی زبان های راست چین اکنون راست چین شده اند.

یک تقاضا و یک هشدار:
تمام تلاش ما بهترین بومی سازی و سریع تر شدن زمان بومی سازی است. آنقدر به صداقت و تلاش خود ایمان داریم که بدون نگرانی بسیاری از تغییرات را به تیم اصلی پرستاشاپ منتقل کنیم و هیچ تقاضایی از آن ها نداشته باشیم. بنابر این از شما عزیزان تقاضا داریم نام پرستاشاپ فارسی و آدرس اینترنتی ما در بخش مدیریت فروشگاه هایی که برای خود و دیگران راه اندازی میکنید، حفظ کنید. این کار تنها راه حمایت شما از ماست.
:exclamation:  :exclamation:  ضمن خواهش از شما یک هشدار هم به افراد سودجویی که مبادرت به انتشار پرستاشاپ پارسی به نام خود می کنند و یا پرستاشاپ را به دیگران می فروشند می دهیم. با توجه به ثبت همه تغییرات در گیت هاب و تایید پرستاشاپ بر همکاری با تیم ما و با توجه به قانون جرایم رایانه ای هرگونه سو استفاده از پرستاشاپ پارسی قابل پیگیری قانونی است و پرستاشاپ پارسی بدون شک با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد کرد.
همچنین هرگونه پشتیبانی خدمات خریداری شده و یا رایگان تنها به نسخه منتشر شده در این سایت تعلق میگیرد و در صورت استفاده از نسخه کپی شده و تغییر نام داده شده تمام تعهدات این سایت به شما باطل خواهد شد.

بنابراین انتشار پرستاشاپ فارسی در هر سایتی فقط با ذکر نام و آدرس اینترنتی این سایت مجاز است.
دانلود فروشگاه ساز رایگان و متن باز صد در صد فارسی پرستاشاپ نسخه 1.6:
 
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.23 - (توصیه شده - آخرین نسخه) - 20 مگابایت
 
 
نسخه های پیشین:

دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.18 - 20 مگابایت

دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.18 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.17 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.16 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.15 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.14 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.12 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.11 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.7 - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.6 -   20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.5 -  20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.4 -  20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.2 - ویرایش دوم - 21 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.1.0 - ویرایش اول - 20 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.0.14 - ویرایش اول - 21 مگابایت
دانلود پرستاشاپ پارسی 1.6.0.6 - ویرایش دوم- 20 مگابایت
 
اصلاحیه ها
دانلود اصلاحیه پرستاشاپ پارسی 1.6.1.1- مخصوص ویرایش اول - 2 کیلوبایت
دانلود اصلاحیه پرستاشاپ پارسی 1.6.1.2 - مخصوص ویرایش اول - 11 کیلوبایت
دانلود اصلاحیه ویرایش اول 1.6.0.6 (فقط کاربران ویرایش اول نسخه 1.6.0.6 باید دانلود کنند)
 
*نکته: برای نصب اصلاحیه فایل فشرده را در پوشه اصلی محل نصب فروشگاه آپلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید.
 

آخرین تغییرات
 

۱۸ آبان ۹۷

 • انتشار نسخه 1.6.1.20

11 مرداد ۹۷

 • انتشار نسخه 1.6.1.20

۲۱ بهمن ۹۶

 • انتشار نسخه 1.6.1.18

۱۷ مرداد ۹۶

 • انتشار نسخه 1.6.1.17

۱۱ مرداد ۹۶

 • انتشار نسخه 1.6.1.16

۱۱ تیر ۹۶

 • انتشار نسخه 1.6.1.15

۲۲ خرداد ۹۶

 • انتشار نسخه 1.6.1.14

8 فروردین 96

 • انتشار نسخه 1.6.1.12
 • اصلاح مشکل تولبار ادیتور

25 اسفند 95

 • انتشار نسخه 1.6.1.11

25 مهر 95

 • انتشار نسخه 1.6.1.6 و 1.6.1.7

26 فروردین 95

 • انتشار نسخه 1.6.1.5 و 1.6.1.4
 • اصلاح انتخابگر تقویم شمسی
 • حل مشکل عدم نمایش آمار
 • حل مشکل تصاویر بندانگشتی در منوی بالا
 • حل چند مشکل جزیی دیگر

26 آبان 94

 • انتشار نسخه 1.6.1.2
 • بخش تقویم دوباره نویسی شد و کدها بهینه تر و ب