ماژول باشگاه مشتریان پرستاشاپ فارسی

مشخصات

سازگار با 1.6بله
سریال فعال سازیدارد

با خرید این محصول شما می توانید تا 45 امتیاز وفاداری دریافت نمایید ( تخفیف در خرید های بعدی ).


امروزه در فروشگاه های اینترنتی روشهای مختلفی برای ترغیب مشتریان به خرید و وفادار کردن مشتری برای خرید های بعدی استفاده میشود. یکی از بهترین روشها، استفاده از باشگاه مشتریان و ایجاد تخفیف های مختلف برای آنهاست.

ماژول باشگاه مشتریان پرستاشاپ فارسی با هدف توسعه و رونق بخشیدن به فروشگاه ها ایجاد شده است و سعی ما بر این است که این ماژول دائما در حال ارتقا و بهبود کیفیت باشد. این ماژول برای نسخه 1.6 فروشگاه ساز رایگان پرستاشاپ فارسی طراحی شده است و با نسخه های پیشین سازگار نخواهد شد. پیشنهادات شما در رابطه با این ماژول بررسی شده و در صورت تائید در آپدیتهای بعدی اعمال خواهند شد.

ماژول باشگاه مشتریان پرستاشاپ در دو حالت کلی قابل استفاده خواهد بود که صاحب فروشگاه باید در بدو کار یکی از این حالت را برای فروشگاه خود انتخاب نماید.

روش اول : حالت امتیازبندی مشتریان

این حالت که مشابه با عملکرد ماژول وفاداری خود پرستاشاپ است، پس از هر خرید به مشتری امتیاز میدهد. در این حالت شما میتوانید امتیازات را بر اساس مبلغ کل سفارش و یا مقدار تعیین شده در هر محصول به مشتری اختصاص دهید. میتوانید تنها برای محصولاتی که سود بالایی برای شما دارند، امتیاز قائل شوید. مشتری پس از خرید، در بخش باشگاه مشتریان در حساب کاربری خود، میتواند گزارش امتیازات خود را ببیند و در صورت تمایل تمام یا بخشی از امتیازش را به کوپن تخفیف برای خرید بعدی از سایت تبدیل کند.

روش دوم : حالت کوپن های تخفیف مشتریان

در این حالت شما یک کد تخفیف برای فروشگاه خود تعیین میکنید. سپس در ازای خرید مشتریان، بر اساس مبلغ کل سفارش و یا تعداد تعیین شده برای هر محصول، تعدادی از این کدهای تخفیف رو در اختیار مشتری قرار میدهید. مشتری شما این کدها را در بخش کاربری خود دریافت میکند و میتواند با توزیع آنها بین دوستان و آشنایانش ، برای خود کسب امتیاز کند. به محض اینکه یکی از این کدها توسط این افراد استفاده شود، امتیاز مشخصی به مشتری شما داده خواهد شد. با جمع شدن این امتیازات ، مشتری میتواند همه و یا بخشی از امتیازاتش را به کد تخفیف برای خودش تبدیل کند و خریدهای بیشتری انجام دهد.

به همراه این ماژول یک ماژول گارانتی هم ارائه میشود . این ماژول برای حالت کوپن های تخفیف کاربرد دارد. با فعال کردن گزینه مربوط به گارانتی در ماژول باشگاه، بخشی در یکی از ستونهای فروشگاه شما افزوده میشود که مشتری میتواند کد گارانتی خود را وارد کرده و سپس کوپن های خود را تحویل بگیرد. این حالت برای محصولات فیزیکی که دارای کارت گارانتی هستند مناسب است. البته ما قابلیت ایجاد خودکار کد گارانتی رو هم در این ماژول قرار دادیم که برای سایر محصولات هم در صورت نیاز قابل استفاده خواهد بود.

از قابلیتهای کلی این ماژول این است که میتوانید این ماژول را برای حالت های خاص فروشگاه خود فعال کنید. مثلا تنظیمات را به گونه ای انجام دهید که اگر مشتری پرداخت آنلاین انجام داد، امتیازات باشگاه به وی تعلق گیرد و در غیر اینصورت خرید عادی باشد. یا اینکه وضعیتهای مختلف سفارش را محدود کنید. که همه این موارد در پیکربندی ماژول قابل تنظیم هستند.

در هر یک از دو حالت کلی بالا ، شما باید مشخص نمائید که ماژول باشگاه مشتریان ، محاسبات خود را بر اساس مبلغ کل سفارش انجام دهد یا بر اساس مقدار مشخص شده در هر محصول. اگر بر اساس محصول باشد، بخشی در صفحه محصول در قسمت مدیریت پرستاشاپ افزوده خواهد شد که باید برای تک به تک محصولات خود این مقدار را مشخص نمائید در غیر این صورت امتیاز یا کدی برای مشتری شما در نظر نخواهد گرفت. وارد کردن این مقادیر برای همه محصولات وقت شما را بیشتر خواهد گرفت ولی در عوض به این ترتیب شما میتوانید تنها محصولات پرسود خود را دارای امتیاز باشگاه نمائید.

در بخش مدیریت پرستاشاپ ، این ماژول 5 زیرمنو به منوی مشتریان اضافه میکند که برای مدیریت و مشاهده کوپن ها و امتیازات در حالت های مختلف به کار میرود. (بخش چاپ کدها هنوز آماده نشده که در آپدیتهای این ماژول ارائه خواهد شد)

در بخش کاربری فروشگاه ، با نصب این ماژول بخشی به نام "باشگاه مشتریان" به حساب کاربری مشتریان افزوده میشود که از این طریق میتوانند امتیازات و یا کدهای خود را ببینند و یا امتیازات خود را به کوپن تخفیف تبدیل کنند. در صفحه محصول و مراحل خرید هم امتیازات و کوپن ها یادآوری میشوند تا مشتری بیشتر ترغیب به خرید شود.

در انتها ذکر این نکته ضروری است که این ماژول بصورت مستقیم بر فروش و درامد شما تاثیر میگذارد بنابراین باید دقت لازم را در تعیین نرخ های تخفیف و کوپن ها داشته باشید تا هم مشتریان ترغیب به خرید شوند و هم شما با اعمال تخفیف های نابجا متضرر نشوید.

بخش سوال و جواب درباره محصول :

قیمت این ماژول چنده؟ چجوری میشه خرید

این ماژول به دلیل پیچیدگی و اشتباه کاربران در استفاده، فعلا غیر فعال شده تا در آینده ماژولهای سبک تر و بهینه تری جایگزین آن شود.