ابزارهای مانیتورینگ آپتایم سایت

سعید عشقی
1401-09-13 16:15:36
109

در این مقاله به بررسی ابزارهای مانیتورینگ آپتایم بودن سایت می‌پردازیم. حال اینکه آپتایم بودن سایت چیست؟ چه کاربردی برای ما دارد ؟ نتایج آن چه تاثیری بر عملکرد سایت دارد؟ موضوعاتی دیگری است که در حاشیه موضوع اصلی سایت متوجه آن خواهید شد. همراه آی پرستا باشید ….

آپتایم سایت

میزان زمان در دسترس بودن سایت در اینترنت ،در طول یک سال می‌باشد که به صورت درصدی حساب می‌شود. درصد ایده آل زمان در دسترس بودن سایت ، 100 است و هر قدر این عدد به 100 نزدیک تر باشد بهتر است. 

آپتایم سایت چه کاربردی برای ما دارد؟

اطلاع از زمان در دسترس بودن سایت یکی از عواملی است که باعث می‌شود بدانیم سایت ما در چه لحظاتی از شبانه روز در دسترس است. بهتر است یک وب سایت همیشه آنلاین و در دسترس باشد و هر گونه عدم دسترسی و خطای سرور باعث ایجاد مشکلات در عملکرد آن خواهد شد.

نتایج آن چه تاثیری بر عملکرد سایت دارد؟

اگر سایت مدت طولانی در دسترس نباشد ، اولین اتفاق مهم برایش این است که تعداد مراجعینش در آن بازه زمانی را از دست خواهد داد. اگر این موضوع به صورت مداوم و مستمر تکرار شود بر عملکرد سئو و اعتماد مخاطب تاثیر منفی می‌گذارد.

مانیتور سایت چیست؟

نظارت بر وب سایت یک اصطلاح فراگیر برای هر فعالیتی است که شامل آزمایش یک وب سایت یا سرویس وب برای در دسترس بودن، عملکرد یا عملکرد است. یک سرویس مانیتورینگ وب سایت بررسی و تأیید می کند که سایت فعال است و کار می کند و بازدیدکنندگان سایت می توانند همانطور که انتظار می رود از سایت استفاده کنند.

ابزارهای مانیتورینگ سایت 

در بخش های قبل به اهمیت آپتایم بودن سایت اشاره نمودیم. در این بخش ابزارهای مانیتورینگ سایت را معرفی خواهیم نمود. همراه ما باشید…Uptime robot

آپتایم ربات تقریبا محبوب ترین ابزار مانیتورینگ سایت است که دارای امکانات بسیار ساده و رابط کاربری کاملا آسان برای استفاده است. این ابزار با یک ایمیل قابلیت استفاده رایگان دارد. همچنین امکان اتصال و ارسال ناتیفیکیشن در لحظات قطع شدن سایت برای شما نیز فراهم است.

ربات آپتایم چیست؟

Uptime Robot یک ابزار رایگان است که برای نظارت بر وب سایت ها استفاده می شود. هر 5 دقیقه یک بار وب سایت شما را کنترل می کند و در صورت قطع شدن سایت به شما هشدار می دهد. از طریق ایمیل، پیامک، توییتر، فشار، Slack، HipChat و اکنون OnPage از طریق WebHooks هشدار دریافت کنید.


آیا UptimeRobot رایگان است؟

پیشرو در جهان. سرویس نظارت بر زمان کار 50 مانیتور با چک های 5 دقیقه ای کاملا رایگان دریافت کنید.

Freshping

Freshping یک ابزار ساده برای نظارت بر زمان و عملکرد است که به نظارت بر زمان کار/ از کار افتادن، قطعی و عملکرد وب‌سایت‌ها، APIها، سرویس‌های وب، برنامه‌های کاربردی وب با هشدارهای فوری قطع/فعالیت کمک می‌کند.

آیا Freshstatus رایگان است؟

Freshstatus برای حداکثر 250 مشترک رایگان است. نسخه حرفه ای آن: 25 دلار + 5 دلار برای هر 100 مشترک.

ابزارهای زیر نیز دارای ارائه این قابلیت برای انجام مانیتورینگ سایت است که می‌تواند به شما کمک کند:

Uptime.com

Site24x7.

SolarWinds Pingdom.

LogicMonitor.

Dynatrace.

Datadog.

StatusCake.com(0 رای)
0 5 1 0
هیچ دیدگاهی وجود ندارد