تاریخ انتشار: چهارشنبه 1396/10/13 16:10
(208)

کسب و کار خود را روی گسل بنا نکنید

لزوم جایگزینی فروش های مبتنی بر اینستاگرام و تلگرام با یک فروشگاه اینترنتی

همیشه بحث زلزله و گسل های فعال در ایران بوده ولی بیشتر مواقع بی تفاوت به این گسل ها، خانه های نا ایمن را روی همین گسل ها بنا کرده ایم و هر چندسال یکبار این گسل ها باعث کشته شدن و معلولیت هموطنان زیادی شده است.

امروزه که کسب و کارهای اینترنتی و آنلاین بخشی از زندگی مردم شده اند، گسل ها فقط روی زمین نیستند. کسب و کارهایی که وابسته به شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام هستند اکنون روی گسل هستند. کسب و کارهای نهاده شده بر روی شبکه های اجتماعی، بدون توجه به حجم آن، قربانی برخی زنگ خطرها در ایران می شوند و بسته شدن این فضاها ضررهای جبران ناپذیری به این مشاغل می زند.

همیشه سعی کردیم این موضوع را به کاربران خود یادآور شویم که پایه کسب و کار اینترنتی خود را بر روی بستر وب که از ایمنی بسیار بالاتری برخوردار می باشد بنا کنید و از شبکه های اجتماعی به عنوان مکمل در کنار کسب و کار خود برای افزایش نرخ تبدیل بازدیدکننده به خریدار استفاده نمایید.

هرچند در نگاه اول شاید به نظر برسد که راه اندازی یک وب سایت دشوار بوده و نیاز به اطلاعات فنی بالایی دارد ولی باید گفت که این تصور دیگر درست نیست. با داشتن حداقل اطلاعات و هزینه می توان یک سایت یا فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرد و این اطمینان را داشت که ایمنی این کسب و کار بسیار بالاتر از یک کسب و کار مبتنی بر رسانه های اجتماعی است.

اکنون که چند روزی از مسدودسازی اینستاگرام و تلگرام می گذرد وقت آن رسیده تا در مورد انتقال کسب و کار خود به بستر وب بیاندیشید. اگر یک کانال اطلاع رسانی یا سرگرمی داشتید اکنون میبایست در فکر راه اندازی یک سایت اینترنتی باشید و اگر کسب و کاری مبتنی بر فروش در شبکه های اجتماعی دارید، راه اندازی فروشگاه اینترنتی برای شما ضروری به نظر می رسد.

هرچند وجود شبکه های اجتماعی و کانال های اطلاع رسانی برای فروشگاه های اینترنتی و سایر سایت ها یک نیاز بوده و مسدودسازی آن ها در حالی که بسیار گسترده و فراگیر شده اند مشکلات فراوانی را برای صاحبان کسب و کار و مردم ایجاد کرده اما با توجه به شرایط فعلی و عدم توانایی توقف این فرآیند بهتر است دنبال راهکار موثر تری باشیم. نمیتوان فراموش کرد که یکی از بسترهای بازاریابی، بازاریابی بر بستر شبکه های اجتماعی است و در همه دنیا این کار در شبکه اجتماعی فراگیر در آن کشور انجام می شود. بنابراین هدف این مقاله ترک شبکه های اجتماعی نیست، بلکه تبدیل آن به یک روش بازاریابی مکمل به جای برپا نهادن اصل یک کسب و کار روی این بستر است.

نکته دیگر، اهمیت ایمیل هست که قبلا در مقاله مربوط به ایمیل مارکتینگ به آن اشاره شد. بسیاری از دوستان، با رشد شبکه های اجتماعی وابسته به موبایل مانند تلگرام و وایبر، در فکر حذف کامل ایمیل و جایگزین کردن آن با شماره موبایل مشتریان بودند. در شرایط موجود، درک اهمیت ایمیل و پایداری آن برای اکثر دوستان بسیار راحتتر شده است. قطعا مهمترین بستر برای تجارت الکترونیک، وبسایت یا فروشگاه اینترنتی و مهمترین بستر ارتباط با مشتری، ایمیل است. از ظرفیت سایر روشها، باید به عنوان مکمل برای تقویت کسب و کار خود استفاده کنید.

راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی بر بستر وب با استفاده از پرستاشاپ بسیار ساده است. برای اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید.

تیم پرستاشاپ فارسی

دی ماه 1396

(1)
  • علی پاشایی 16/10/1396

    البته بسیار مطلب ارزشندی بود
    اما باید خاطر نشان کرد در ایران همه چیز روی گسل است حتی بستر وب

    پاسخ مدیر:

    نظر شما صحیح است اما در حال حاضر مطمئن ترین بستر برای کسب و کارهای اینترنتی، بستر وب می باشد که از دیگر مزایای آن می توان به قابلیت بکاپ (پشتیبان) گیری و استفاده از این فایل بکاپ در مواقع لزوم اشاره کرد

دیدگاه خود را بنویسید
*
*