کندشدن ناگهانی بخش مدیریت پرستاشاپ

روز گذشته یک مشکل مشابه و همزمان که توسط بیش از ۱۰ سایت گزارش شده بود باعث تعجب ما شد. این کاربران اعلام می‌کردند که هنگام افزودن یا ویرایش محصول شاهد پیام «تب‌ها بارگذاری نشدند...» بوده و علاوه برآن با کندی شدید بخش مدیریت مواجه هستند. همچنین کندی شدید در صفحه ماژول‌های پرستاشاپ یا باز نشدن صفحه ماژول در مدیریت پرستاشاپ نیز به طور گسترده گزارش می‌شود.

با بررسی‌های مختلف متوجه شدیم یکی از علت‌های این خطا و این کندی بخش مدیریت پرستاشاپ مرتبط با یک ویژگی در پرستاشاپ است که در هر صفحه از مدیریت با اتصال به سایت پرستاشاپ یک لیست از ماژول های پیشنهادی دریافت کرده و در بخش ماژول های پیشنهادی به کاربران نمایش می‌دهد.

کندی سرعت به دلیل بخش ماژول های پیشنهادی

تصویر: لیست ماژول هایی که از سایت پرستاشاپ دریافت می‌شود و به طور معمول به آن‌ها احتیاجی پیدا نخواهید کرد

ممکن است همزمانی این اتفاق ناشی از اشکالات ارتباطی در اینترنت داخل کشور یا ناشی از کندی موقتی سرور پرستاشاپ باشد اما این بار به نظر می‌رسد این مشکل ناشی از کاهش سرعت سرورهای پرستاشاپ بوده است. این مشکل در سرورهای داخل ایران بیشتر گزارش شده و کندی بخش مدیریت هم در سرورهای ایرانی بسیار بیشتر است.

ماژول رایگان افزایش سرعت بخش مدیریت پرستاشاپ

برای راحتی کاربران پرستاشاپ فارسی این مشکل را با یک ماژول رایگان حل کردیم و اکنون می‌تونید مشکل کندی بخش مدیریت پرستاشاپ را برای همیشه برطرف کنید. در این ماژول دو گزینه وجود دارد که گزینه اول فقط اتصالات غیر ضروری به Addons پرستاشاپ را مسدود می‌کند و گزینه دوم تمام اتصالات (از جمله به روز رسانی ماژول‌ها). بنابراین توصیه می‌شود فقط گزینه اول را فعال نگه داشته و گزینه دوم را در صورت کندی بخش ماژول‌ها روی بله تنظیم کنید.

تصویر ماژول افزایش سرعت بخش مدیریت

غیرفعال سازی ماژول مهارت فروشندگی

یکی دیگر از دلایل کندی بخش مدیریت پرستاشاپ ماژول مهارت فروشندگی یا gamification است. این ماژول یکی از ماژول‌های پیش فرض پرستاشاپ است که سعی می‌کند با توجه به پیشرفت شما در فروش و تنظیم فروشگاه اینترنتی خودتان، امتیازاتی برای فروشگاه شما به شکل مدال اختصاص بدهد. به نوعی تشویق شما برای ادامه و پیشرفت در کار فروش است. اما این ماژول به اندازه کافی کارایی ندارد و به علت ارتباط با سرور پرستاشاپ گاهی باعث کندی بخش مدیریت هم می‌شود. بنابراین این ماژول را از فهرست ماژول‌ها پیدا کرده و حذف نصب کنید.

نکته: علت کندی بخش مدیریت یا خطای لود نشدن تب‌ها ممکن است به دلایل دیگری نیز رخ دهد. بنابراین چنانچه با این ماژول مشکل شما حل نشد می‌توانید از خدمات رفع اشکال و پشتیبانی آی‌پرستا استفاده کرده و در بخش تیکت مشکل خود را گزارش کرده تا کارشناسان آی‌پرستا علت دقیق مشکل شما را کشف و حل نمایند.

عدم دسترسی به صفحه ماژول‌ها و نصب ماژول

چنانچه دسترسی شما به صفحه ماژول‌ها قطع شده و امکان نصب ماژول را نیز ندارید، می‌توانید یک تغییر در فایل Tools.php اعمال کرده، ماژول را نصب کنید و هر دو گزینه را روی بله تنظیم کرده و سپس تغییر را به حالت اول برگردانید. فایل Tools.php را در پوشه classes باز کرده و عبارت زیر را پیدا کنید و مقدار True را به False تغییر دهید:

 protected static $is_addons_up = true;

به روز رسانی: پرستاشاپ در اطلاعیه‌ای برای رفع این مشکل در یک راه حلی که فقط برای نسخه ۱.۷ پرستاشاپ ارایه داده خواسته که اتصال به api های ادانز رو به طور موقت غیرفعال کنید. توجه کنید که این راه علاوه بر این که نیاز به تغییر در هسته پرستاشاپ دارد کلیه ارتباطات به بخش ادانز را متوقف می‌کند(مانند به روز رسانی ماژول های پیش فرض). این تغییر دقیقا مشابه تغییر فوق است.

برای دیدن این تغییر در گیت‌هاب پرستاشاپ اینجا کلیک کنید.

فراموش نکنید پس از نصب ماژول این مقدار را مجدد به true تغییر دهید.

اندازه فایل : 22.1 KB 
(6 رای)
3.8333333333333335 5 1 6
 • ArteRina.ir
  1397-07-16

  سلام
  من خیلی اتفاقی از گوگل اومدم
  با اجازتون من اینجا برای دوستمم فرستادم تا بیاد ببینه
  ممنون

 • javad barati
  1397-07-17

  الان همین مشکل پیش اومد
  ماژول شما هم کار نکرد
  سایت homehr.ir

  پاسخ مدیر:

  ظاهرا مشکلی که امروز پیش اومده سراسری و مربوط به اینترنت داخلی هست

 • hamed.zardosht ymail.com
  1397-07-19

  سلام
  متاسفانه با آخرین نسخه ماژول شما هم مشکل حل نمیشه.
  توی بخش ماژول ها کندی نداریم، ولی صفحه پیشخوان و بقیه صفحات به لینک :
  gamification.prestashop.com
  میخواد وصل شه ( ماژول هر دو گزینش فعال هست ) ولی باز هم مشکل ادامه دارد و پنل مدیریت بشدت کند شده.

  پاسخ مدیر:

  این مشکل مربوط به ماژول gamification یا مهارت فروشندگی هست. به طور کامل حذف نصب کنید.

 • محسن محرابی
  1397-07-20

  واقعا ممنون
  خیلی کلافه شده بودم و بیش از حد کند بود بخش ادمینم
  البته ماژولی که توی کامنت بود رو هم حذف کردم و واقعا عالی شده سرعتش. غیرفعال کردن این ماژول رو هم نمیشه به ماژول خودتون اضافه کنین ؟
  بازم متشکرم

  پاسخ مدیر:

  خوشحالم که مشکل شما حل شده. بله حتی وقتی کندی محسوس نیست هم این ماژول میتونه ۲ تا ۵ ثانیه سرعت صفحات مدیریت رو افزایش بده.

  پیشنهادتون برای غیرفعال کردن ماژول مهارت از طریق این ماژول خوبه. اگه فرصت باشه حتما اضافه میشه. ضمن اینکه به متن هم اضافه شد

 • هادی محدث دیلمی
  1397-07-26

  سلام
  خیلی سرعت بخش ماژول ها بیشتر و بهتر شده
  تشکر

 • Armin Barahimi
  1397-07-28

  برای پرستاشاپ ۱.۷ هم میشه این ماژول را استفاده کرد؟

  پاسخ مدیر:

  بله می تونید نصب کنید

دیدگاه خود را بنویسید
*
*