در این مقاله در رابطه با یکی از اخبار اخیر منتشر شده از سمت کمپانی گوگل و بخش سرچ آن صحبت میکنیم. بر اساس این خبر گوگل فقط از ۱۵ مگابایت اول صفحه وب برای رتبه بندی جستجو استفاده می کند یا بهتر است بگوییم گوگل در حقیقت بیشتر از این مقدار را مورد ارزیابی و ایندکسینگ قرار نمی دهد.

به نقل از Searchengineland ، در آخرین اخبار منتشر شده از گوگل خزنده های آن فقط۱۵ مگابایت اول یک صفحه وب را خزش می‌کنند و هر چیزی پس از این مقدار در محاسبات رتبه‌بندی لحاظ نمی‌شود.

Google  در سندهای راهنمایش مشخص کرده است که “هر منبعی که در HTML فراخوانی شده است مانند تصاویر، ویدئوها، CSS و جاوا اسکریپت به طور جداگانه واکشی می شوند”.

همچنین Google بیان نمود: «پس از ۱۵ مگابایت اول فایل، Googlebot خزیدن را متوقف می کند و فقط ۱۵ مگابایت اول فایل را برای ایندکسینگ در نظر می‌گیرد.

نکته مهم: "محدودیت اندازه فایل روی داده‌های فشرده نشده اعمال می‌شود."

 

برداشت متخصصین سئو

طبق این خبر، این موضوع باعث شد که برخی از افراد و متخصصان جامعه سئو به این فکر کنند که آیا این بدان معناست که Googlebot متنی را که در زیر تصاویر در قسمت برش فایل‌های HTML قرار دارد، کاملاً نادیده می‌گیرد.
در همین راستا ،جان مولر، مسئول جستجوی Google، از طریق توییتر توضیح داد: « همانطور که بیان شده است ، این موضوع مخصوص خود فایل HTML است.

وی افزود: “منابع محتوای قرار داده شده با تگ های IMG بخشی از فایل HTML نیست.”

راه حل این موضوع چیست؟

برای اطمینان از کراول و ایندکس و تاثیر پذیری آن در رتبه بندی توسط Googlebot ، محتواهای مهم باید در بخش بالا و ابتدای صفحات وب گنجانده شود.
این بدان معناست که کد باید به گونه‌ای ساختار یافته باشد که اطلاعات ارزشمند از دید سئو را در ۱۵ مگابایت اول در یک فایل HTML قرار دهد.
همچنین به این معنی است که تصاویر و ویدیوها باید فشرده شوند و در صورت امکان مستقیماً در HTML کد گذاری نشوند.

(0 رای)
0 5 1 0
هیچ دیدگاهی وجود ندارد