موتور جستجوی گوگل در برهه های زمانی آپدیت هایی را ارائه می‌دهد. در این مقاله قصد داریم در این خصوص مطالبی را برای شما ارائه دهیم. در مرحله اول اینکه آپدیت ها دقیقا چه چیزی هستند؟ آپدیت گوگل چه کاربردی دارد؟ آپدیت هسته گوگل چیست ؟
و شاید مهمترین موضوع این است که چگونه با آپدیت ها برخورد کنیم تا دچار مشکل نشویم ؟ برای ادامه مطالب همراه آی پرستا باشید….. 

آپدیت گوگل چیست؟

آپدیت های گوگل در حقیقت تغییراتی هست که در فرآیند های گوگل از خزش در سایت ها تا رتبه بندی سایت ها نسبت به سرچ عبارت ایجاد می‌شود. این آپدیت ها معمولا به دلایل زیادی اتفاق می‌افتد. برخی از این دلایل عبارتند از : مشخص شدن و لو رفتن باگ در فرآیندهای بالا ، تغییرات بنیادی در روش خزش نمایه سازی ، رتبه بندی و ..  و به صورت کلی آپدیت ها با هدف بهبود نتایج در جهت رسیدن نتیجه صحیح برای مخاطب اتفاق می‌افتد تا رضایت وی را بر گزیند.آپدیت گوگل چه کاربردی دارد؟

اگر بخواهیم در رابطه با کاربردهای آپدیت گوگل توضیح دهیم اشاره به چند نکته لازم است:

1. جلوگیری از روش های غیر عرف برای کسب نتیجه در نتایج جستجو

2. نمایش دقیق تر نسبت به درک بهتر منظور و هدف مخاطب

3. از دست دادن رتبه سایت‌هایی که دارای رتبه های برتر نتایج جستجو هستند و این رتبه ها را از روش های کلاه سیاه کسب نموده اند.

آپدیت هسته گوگل چیست؟

آپدیت هسته گوگل معمولا به آپدیت هایی گفته می‌شود که برای موضوعات اساسی اعمال می‌شود و نتایج آن تعداد سایت هایی زیادی را مورد تغییرات قرار می‌دهد.. تغییرات در این سایت ها با توجه به رفتار ها و استراتژی های اجرایی آنان متفاوت است. ممکن است یک سایت دچار تغییرات شدیدی شود و سایت دیگر تغییرات کمتری را احساس کند.

چگونه با آپدیت های گوگل برخورد کنیم؟

برای اینکه در آپدیت های گوگل دچار مشکلات شدیدی نشویم بهترین حالت این است که در فرآیند سئو سایت خود زمان کافی را بگذاریم و با حوصله کارها لازم را انجام دهیم و از روش های کلاه سیاه دوری کنیم. اینگونه خطر کمتری سایت ما را در آپدیت ها تهدید خواهد نمود.

اما اگر روش هایی که بر اساس آن می‌توانیم سریعتر به نتیجه برسیم را استفاده کردیم باید در هر آپدیت این احتمال را بدهیم که افت کنیم . برای اینکار بهتر است قبل از اینکه آپدیت اعمال شود و یا در حین انجام آن در کمترین زمان و سریعترین اقدامات موارد دارای خطا را شناسایی کرده و آنها را اصلاح کنیم.

تعداد آپدیت های گوگل در هر سال 

گوگل تا کنون در سال 2022 سه آپدیت را ارائه کرده است. به صورت معمول گوگل در هر سال بین 2 تا 5 آپدیت دارد . البته در سال 2021 این تعغداد بالای 10 مورد بود که جزو استثنائات به حساب می‌آید. 

(0 رای)
0 5 1 0
هیچ دیدگاهی وجود ندارد